43

Đoković se 5. novembra vraća na prvo mjesto ATP liste

FENA
Novak Đoković (Foto: Arhiv/AFP)
Srbijanski teniser Novak Đoković 5. novembra će preuzeti prvo mjesto teniske ATP liste. Njegov povratak na vrh liste će biti posljedica promjene u sistemu bodovanja, jer su u ATP-u odlučili da usklade termine turnira naredne godine, te će teniseri izgubiti bodove osvojene u Baselu, Londonu i Parizu.

Trenutno vodeći teniser liste Švicarac Roger Federer će izgubiti 3.000 bodova, dok će Đoković ostati bez 560. Srbijanac zaostaje za Švicarcem 195 bodova i tako će 5. novembra preuzeti prvo mjesto, prenose agencije.

Đoković je u 2012. godini osvojio najviše bodova od svih tenisera. Slavio je na pet turnira - otvorenom prvenstvu Australije, na mastersima u Torontu, Miamiju i Šanghaju, te na turniru kategorije 500 u Pekingu.