3:0 u setovima
93

Đoković savladao Zvereva i plasirao se u polufinale Roland Garrosa

Novak Đoković se plasirao u polufinale Roland Garrosa pobjedom nad Alexanderom Zverevom rezultatom 3:0 u setovima.

U prvom setu oba tenisera su čvrsto držala svoje servise sve do devetog gema kada je Zverev napravio break i servirao za osvajanje prvog seta.

Najbolji teniser svijeta se spasio i odmah uzvratio re-breakom i poravnao na 5:5. U 12. gemu Đoković je napravio još jedan break i osvojio prvi set rezultatom 7:5.

Na startu drugog seta Đoković pravi break i nakon samo pet minuta igre u ovoj dionici je poveo sa 3:0. Zverev se nije uspio vratiti u igru, te je izgubio još jedan servis-gem i Novak je drugi set riješio u svoju korist rezultatom 6:2.

U trećem setu Đokoviću je bio dovoljan jedan break do kojeg je stigao u šestom gemu i najbolji teniser svijeta je zasluženo slavio rezultatom 7:5, 6:2, 6:3 nakon nešto više od dva sata igre.

Đokovića u polufinalu čeka duel protiv Dominica Thiema koji je danas savladao Karena Hačanova (3:0). U drugom polufinalu se sastaju Rafael Nadal i Roger Federer.