Davis Cup
43

Đoković donio izjednačenje Srbiji protiv Hrvatske, odluka pada u velikom okršaju parova

H. H.
Novak Đoković je u dva seta nadigrao Marina Čilića (Foto: EPA-EFE)
Davis Cup reprezentacija Srbije izjednačila je rezultat u polufinalnom okršaju protiv Srbije na završnom turniru u Madridu, nakon što je u drugom pojedinačnom meču Novak Đoković pobijedio Marina Čilića sa 2:0 u setovima (6:4, 6:2).

Prvi set je protekao u izjednačenoj igri i oba tenisera su prilično sigurno servirala. Čilić je u trećem gemu propustio dvije break lopte, da bi se Đoković "revanširao" na sličan način u narednom gemu.

Ključni trernutak prvog seta desio se u devetom gemu kada je Đoković konačno iskoristio break loptu, a potom je sigurno servirao za set.

U drugom setu na terenu je postojao samo jedan teniser. Đoković je potpuno dominirao i sa lakih 6:2 završio je posao.

Prethodno je Borna Gojo svladao Dušana Lajovića sa 4:6, 6:3, 6:2, te će o finalisti odlučivati duel dublova u kojem se nešto kasnije sastaju Nikola Mektić i Mate Pavić protiv Novaka Đokovića i Nikole Čačića.