Tenis
20

Davis Cup: Brkić i Bašić nemoćni protiv Litvanaca, BiH ponovo poražena

(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
Davis Cup reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je danas u parovima od selekcije Litvanije rezultatom 3:0 u setovima (6:3, 6:3, 7:6).

Nakon što je Damir Džumhur jučer uspio izjednačiti na 1:1 u u finalnom kolu II grupe E/A zone, bh. Davis Cup reprezentacija danas je ponovo poražena u dvorani "Ramiz Salčin" u sarajevskom naselju Mojmilo.

Od našeg para Mirza Bašić - Tomislav Brkić bili su bolji Ričardas Berankis i Laurynas Grigelis koji su u potpunosti nadigrali bh. par.

Nakon nešto više od sat vremena tenisa i 2:0 u prva dva seta, Brkić i Bašić pružili su velik otpor u trećem setu. Nakon 43 minute igre bilo je 6:6 u trećem setu koji je otišao u tie-break koji je pripao gostujućoj selekciji.

Ukoliko Džumhur sutra pobijedi Berankisa, o ulasku bh. Davis Cup reprezentacije u prvu E/A zone odlučivat će meč između Bašića i Grigelisa.

Iz Davis Cup reprezentacije BiH pozivaju građane da sutra u što većem broju dođu u dvoranu na Mojmilu i podrže naše tenisere u dvomeču protiv Litvanaca.