224

Damir Džumhur u finalu Challengera u Kazablanki

Damir Džumhur: Čeka protivnika u finalu (Foto: EPA)
Damir Džumhur se plasirao u finale Challengera u Kazablanki.

Naš najbolji teniser je nakon preokreta sa 2:1 u setovima (4:6, 6:1, 7:5) savladao Taru Daniela i na taj način mu se revanširao za poraz ranije ove godine na Challengeru u Braunschweigu.

Džumhuru (90. na ATP listi) je za pobjedu bilo potrebno dva sata i pet minuta igre.

Prvi set pripao je Japancu (128.), inače sedmom nosiocu turnira, koji je nakon 40 minuta igre slavio sa 6:4.

Drugi set protekao je u apsolutnoj dominaciji četvrtog nosioca Džumhura, kojem je trebalo tačno pola sata da ga riješi u svoju korist 6:1.

Na početku trećeg seta Džumhur je napravio brejk i držao ga je do osmog gejma, no Japanac se vratio u igru, došao do 5:5 i imao je 40:0 na svoj servis, no Damir pravi čudesan preokret za 6:5 i u svom servis-gejmu je ovjerio pobjedu nakon 55 minuta igre u trećem setu.

Džumhur će u finalu igrati protiv boljeg iz španskog duela Albert Montanes (113., 6. nosilac) - Daniel Munoz-De La Nava (89., 3. nosilac).