Tenis
46

Damir Džumhur će u 2. kolu Roland Garrosa igrati protiv Marcosa Baghdatisa

Marcos Baghdatis (Foto: EPA)
U 1. kolu Roland Garrosa sastali su se hrvatski teniser Ivo Karlović i Kipranin Marcos Baghdatis. Kiparski teniser je slavio rezultatom 3:0, po setovima 7:6 (8:6), 6:4, 6:4.

Prvi set je trajao 55 minuta i pripao je Baghdatisu nakon tie breaka, 7:6 (8:6).

Baghdatis je bio bolji i u drugom setu koji je dobio rezultatom 6:4 po gemovima. Drugi set je trajao 43 minute.

Treći set je Kipranin otvorio brakeom i najavio da će ovaj meč završiti u svoju korist. Na kraju ga je dobio 6:4 i upisao pobjedu 3:0 po setovima, koja ga vodi u drugi krug. Tamo ga čeka bh. teniser Damir Džumhur, kojem je danas meč predao Rus Mihail Južni. Džumhur i Baghdatis se sastaju u srijedu. Kiparski teniser je nekada bio osmi igrač svijeta i finalista Australian Opena iz 2006. godine.

Baghdatis je na 58., a Karlović na 26. mjestu ATP liste. Naš Džumhur je na 87. mjestu.