Tenis
195

ATP Miami: Sjajni Džumhur eliminisao Mayera u prvom kolu, naredni protivnik Nadal

Damir Džumhur (Foto: EPA)
Najbolji bh. teniser Damir Džumhur sinoć je u 1. kolu ATP turnira u Miamiju eliminisao argentinskog tenisera Leonarda Mayera te se plasirao u 2. kolo gdje ga čeka Španac Rafael Nadal.

U 1. kolu turnira u Miamiju Džumhur je kao 94. igrač svijeta savladao Mayera, koji se nalazi an 41. mjestu ATP liste.

Meč nije dobro počeo za Džumhura jer je izgubio servis u prvom gemu. Upravo taj gem je bio ključan za Mayera, koji je čuvao prednost i dobio prvi set sa 6:4 nakon 36 minuta igre.

Ipak, naš teniser se u drugom setu vratio, a osvojio ga je poslije 33 minute igre zahvaljujući breaku u šestom gemu, kada je poveo sa 4:2. Sve vrijeme je dobro servirao i na kraju dobio drugi set 6:3 i izjednačio u setovima na 1:1.

Treći, odlučujući set, pripao je također popularnom Džumiju. I ovog puta je odlučio jedan break, za koji se naš teniser izborio u sedmom gemu. Nakon toga su uslijedila dva dobra servisa, koja su mu donijela treći set (6:) i pobjedu u ovom meču, koji je trajao sat i 52 minute.

U drugom kolu će Džumhur igrati protiv Rafaela Nadala, petog tenisera svijeta.