Tenis
1

ATP Doha: Nadal dočekao "osvetu" protiv Rosola

Rafael Nadal (Foto: AFP)
Rafael Nadal, prvi teniser na svijetu, otvorio je novu tenisku sezonu pobjedom. U 1. kolu ATP turnira u Dohi Nadal je savladao Lukaša Rosola sa 6-2, 7-6(7).

Nadal je na ovaj meč čekao od Wimbledona prošle godine. Naime, tada je u All England Clubu poražen od ovog češkog igrača, a to mu ujedno bio i zadnji meč prije duge pauze uzrokovane povredom koljena.

Sada je Nadal imao priliku uzvratiti Rosolu, te je učinio to odigravši odlično prvi set i relativno neuvjerljivo drugi. U prvom je setu Nadal vrlo brzo 2-2 pretvorio u 6-2, dok je u drugom setu Rosol kod 5-4 servirao za odlazak u treći set. No, Španac je tada napravio break i potom slavio u tie-breaku drugog seta za konačno slavlje.

David Ferrer je sa 6-3, 5-7, 6-3 pobijedio Ukrajinca Aleksandra Dolgopolova. Ukrajinac je imao sjajnih dionica u meču, ali i razdoblja kada je isključivo poklanjao poene. Držao se do 3-3 u trećem setu, a onda je u svom stilu brzopotezno izgubio tri gema za gubitak meča.

ATP Doha, 1. kolo:

Nadal (1) - Rosol 6-2, 7-6(7) Ferrer (2) - Dolgopolov 6-3, 5-7, 6-3 Murray (3) - Zayed 6-0, 6-0 Brown - Dodig 6-4, 6-2

Gulbis (7) - Evans 6-2, 4-6, 6-0 Brands - Davidenko 6-4, 6-4