Tenis
1

ATP Miami: Nadal krenuo glatkom pobjedom protiv Hewitta

Rafael Nadal (Foto: EPA)
Novi dan u Miamiju donio je dvoboje drugog kola kod tenisera, a na terenu su bili između ostalih i Rafael Nadal, Stanislas Wawrinka i Tomaš Berdych te su sva trojica upisali očekivane pobjede.

Prvi igrač svijeta Rafael Nadal u svom prvom ovogodišnjem nastupu u Miamiju nije imao problema. Protiv Lleytona Hewitta upisao je pobjedu uz samo četiri izgubljena gema i za samo 70 minuta igre. Hewitt u cijelom susretu nije imao nijednu break loptu i skupio je samo sedam poena na reternu što pokazuje kakav je Nadal tenis igrao. Ovo je ujedno šesta uzastopna pobjeda Nadala u međusobnim susretima nakon što je Hewitt bio uspješan čak četiri puta u prvih pet ogleda.

Lakši posao očekivao se za Stanislasa Wawrinku protiv Španca Daniela Gimena Travera. Španski zemljaš neočekivano je uzeo set Wawrinki koji, istina, ima laganih problema s leđima, ali mogao je ovaj meč i brže privesti kraju. Na kraju je ipak spriječio iznenađenje i upisao je pobjedu u tri seta.

Nakon dosta mučenja u prvom setu protiv Francuza Stephanea Roberta, Tomaš Berdych je projurio drugim setom i izborio prolaz. Robert je imao u rukama prvi set, imao je break i set loptu na servisu za set, ali Berdych se izvukao i kasnije stabilizirao igru te slavio.

Španac Roberto Bautista Agut nastavlja s vrlo dobrim igrama i jedan je od igrača koji su najviše igrački napredovali ove godine. Novu pobjedu upisao je protiv 19. nositelja Poljaka Jerzyja Janowicza i to bez većih problema sa 6-4, 6-1.

Pobjedu u dva seta upisao je i Kanađanin kojeg vodi Ivan Ljubičić, Milos Raonic. Američki kvalifikant Jack Sock nije imao pravi odgovor na Raonicevu igru i bez break šanse u cijelom meču upisao je poraz. Raonic je pogodio 14 as servisa i osvojio čak 93 posto poena nakon prvog servisa i tako ostavio protivnika bez šanse.

Za iznenađenja su se pobrinuli iskusni Španac Guillermo Garcia-Lopez pobjedom protiv Gaela Monfilsa, slovenski kvalifikant Aljaž Bedene koji je šokirao Kanađanina Vaseka Pospisila te Portugalac Joao Sousa pobjedom protiv Gillesa Simona. Visoku formu potvrdio je Aleksandr Dolgopolov glatkom pobjedom protiv iskusnog Finca Jarkka Nieminena.

ATP Miami, drugo kolo:

Rafael Nadal (Španija, 1) – Lleyton Hewitt (Australija) 6-1, 6-3 Denis Istomin (Uzbekistan) – Dmitri Tursunov (Rusija, 29) 6-7(8), 6-0, 6-3 Roberto Bautista Agut (Španija) – Jerzy Janowicz (Poljska, 19) 6-4, 6-1 Fabio Fognini (Italija, 14) – Lukaš Lacko (Slovačka, Q) 6-4, 6-4 Milos Raonic (Kanada, 12) – Jack Sock (SAD, Q) 6-4, 7-6(1) Guillermo Garcia-Lopez (Španija) – Gael Monfils (Francuska, 23) 6-2, 7-5 Aljaž Bedene (Slovenija, Q) – Vasek Pospisil (Kanada, 27) 6-7(5), 7-5, 6-3 Benjamin Becker (Njemačka, LL) – Ryan Harrison (SAD, WC) 7-5, 3-6, 7-6(2) Stanislas Wawrinka (Švicarska, 3) – Daniel Gimeno Traver (Španija) 6-0, 3-6, 6-3

Aleksandr Dolgopolov (Ukrajina, 22) – Jarkko Nieminen (Finska) 6-4, 6-2 Dušan Lajović (Srbija, LL) – Yen-Hsun Lu (Kineski Tajpeh) 6-1, 6-7(3), 6-3 John Isner (SAD, 10) – Donald Young (SAD) 6-7(5), 6-3, 6-4 Nicolas Almagro (Španija, 18) – Sam Querrey (SAD) 6-4, 6-4 Joao Sousa (Portugal) – Gilles Simon (Francuska, 26) 7-6(5), 3-6, 6-3 Tomaš Berdych (Češka, 7) – Stephane Robert (Francuska) 7-6(5), 6-1