Tenis
132

ATP Doha: Džumhur savladao Cecchinata i plasirao se u osminu finala

Damir Džumhur (Foto: Arhiv/EPA)
U šesnaestini finala ATP turnira u Dohi snage su odmjerili 90. teniser svijeta Talijan Marco Cecchinato i 82. igrač svijeta najbolji bh. teniser Damir Džumhur. Popularni Džumi je dobio meč s 2:0 u setovima.

Na početku meča su Cecchinato i Džumhur čvrsto držali svoj servis, a onda je u devetom gemu naš teniser napravio break i poveo 5:4 te potom uspješnim servisom riješio prvi set u svoju korist rezultatom 6:4 u gemovima nakon 36 minuta igre.

Džumhur je break napravio u petom gemu drugog seta i poveo 3:2. Potom je osvojio svoj servis, a onda napravio još jedan break za 5:2. Bila je to šansa da svojim servisom završi posao u ovom meču. Dobio je drugi set sa 6:2 u gemovima i plasirao se u osminu finala ATP turnira u Dohi. Drugi set je trajao 26 minuta, a meč ukupno 62 minute.

U osmini finala će Džumhur igrati protiv boljeg iz duela Tomaš Berdych - Sergij Stahovskij, koji je na rasporedu u utorak.

ATP Doha: Marco Cecchinato - Damir Džumhur 0:2 (4:6, 2:6)