Tenis
3

ATP Challenger u Jonkopingu: Rosenholm eliminisao Bašića u prvom kolu

Mirza Bašić (Foto: Arhiv/Klix.ba)
Bh. teniser Mirza Bašić danas je u 1. kolu ATP Challengera u Jonkopingu u Švedskoj igrao protiv dvadesetosmogodišnjeg Šveđanina i 1026. igrača svijeta Patrika Rosenholma, koji ga je porazio.

Bašić je dobro otvorio meč i u prvom gemu napravio break, a potom dobrim servisom povisio na 2:0. U nastavku se igralo gem za gem, pa je Bašić zahvaljujući breaku na otvaranju meča dobio prvi set sa 6:4 u gemovima poslije 38 minute igre.

U drugom setu se vodila velika borba, a u desetom gemu je Bašića izdao servis, Rosenholm je uspio doći do breaka i izjednačiti rezultat na 1:1 u setovima. Drugi set je trajao 41 minutu.

Bašićeva igra je pala u trećem odlučujućem setu, što je iskoristio Rosenholm, dobio set 6:3 i plasirao se u drugo kolo. Meč je trajao sat i 51 minutu.

Šveđaninov naredni protivnik je Slovenac Grega Zemlja.