Tenis
56

ATP Bukurešt: Džumhur i Cecchinato se bore za četvrtfinale

Damir Džumhur (Foto: EPA)
Najbolji bh. teniser Damir Džumhur u osmini finala ATP turnira u Bukureštu sastaje se sa Marcom Cecchinatom iz Italije, a meč počinje danas u 10:30 sati.

Džumhur je kao 82. teniser svijeta u 1. kolu eliminisao Rumuna Mariusa Copila (186. na ATP listi) rezultatom 2:1 u setovima (6:1, 3:6, 6:2) dok je Cecchinato slavio protiv Kipranina Marcosa Baghdatisa, 39. igrača svijeta. Cecchinato je pobijedio sa 2:0 u setovima (6:2, 6:4).

Džumhur i Cecchinato su se do sada sreli dva puta, a naš teniser je upisao dvije pobjede. Prvi put je slavio 2013. godine na Futuresu u Hrvatskoj rezultatom 2:0 u setovima, a drugi meč je odigran ove godine na ATP turniru u Dohi, kada je Damir prošao u osminu finala također pobjedom 2:0 u setovima.

Cecchinato je trenutno 99. teniser svijeta, a njegov najbolji plasman na ATP rang-listi zabilježen je u oktobru prošle godine kada je bio na 82. mjestu, odnosno mjestu koje trenutno zauzima naš najbolji teniser.

Italijan je na turniru u Monte Carlu ispao u 1. kolu od Kanađanina Miloša Raonića koji je slavio sa 2:0 u setovima (6:3, 7:5). Damir je ispao od istog tenisera, ali u osmini finala i to u veoma ujednačenom meču. Raonić je slavio sa 2:1 u setovima (6:3, 4:6, 7:6 /5/).

Pobjednik okršaja između Džumhura i Cecchinatoa igrat će protiv boljeg iz meča Iliya Marchenko (70. ATP rang-lista) - Federico Delbonis (40. ATP rang-lista) koji je također na rasporedu danas (12:00 sati)..