Tenis
0

ATP Bastad: Verdasco i Berlocq u lovu na titulu

Fernando Verdasco
Španski teniser Fernando Verdasco i Argentinac Carlos Berlocq borit će se za naslov pobjednika na ATP turniru u švedskom Bastadu, koji se igra na zemljanoj podlozi...

Osmi nositelj Verdasco je nakon velike borbe i maratona koji je trajao dva i po sata pobijedio u polufinalu Grigora Dimitrova sa 7-6(3), 5-7, 7-5, dok je Carlos Berlocq sa 7-5, 6-3 svladao Holanđanina Thiema de Bakkera.

Verdasco je ranije u karijeri osvojio pet ATP turnira, dok Berlocq i dalje čeka osvajanje premijernoga. Verdasco je posljednji osvojio 2010. godine, dok je 74. teniser na svijetu Berlocq samo jednom u karijeri igrao u finalu (prošle godine u Vina del Maru).

Verdasco je imao protiv Dimitrova napravljeni break odmah na startu trećeg seta. Bugarski je teniser taj minus uspio vratiti, ali je potom relativno lagano izgubio servis-gem u trenutku kada je servirao za tie-break trećeg seta.