sport
10

Španska Primera: Celta poražena od Leganesa, Las Palmas bolji od Valencije

Piše: Edin Isanović
Odigrane su i dvije posljednje utakmice 1. kola španske Primere. Celta je na svom stadionu poražena od Leganesa rezultatom 1:0.

Jedini pogodak postigao je Diaz u 75. minuti meča. Ovo je bila velika pobjeda kluba koji prvi put u svojoj historiji nastupa u elitnom razredu.

I u drugom dvoboju slavili su gosti. Valencija je na Mestalli poražena od Las Palmasa rezultatom 4:2.

Mina je već u 6. minuti postigao pogodak za domaće. Poravnao je Livaja deset minuta poslije. Prednost gostima donosi Viera u 25. minuti.

Kevin-Prince Boateng je treći gol za goste postigao u 31. minuti. Samo tri minute poslije Mina je ponovo poentirao za "Šišmiše".

Premda su domaći pokušali izjednačiti u drugom poluvremenu, nisu uspjeli. U 88. minuti Livaja postiže svoj drugi, a za goste četvrti pogodak i postavlja konačan rezultat.