25

Suter pobijedila u trećem spustu sezone, Muzaferiji 48. mjesto

F. Z.
Corinne Suter (Foto: EPA-EFE)
U austrijskom Altenmarktu žene su danas vozile treći spust sezone, a do pobjede je došla švicarska skijašica Corinne Suter s vremenom 1:18.79.

Na utrci u Altenmarku nastupila je i naša Elvedina Muzaferija, a od 55 skijašica koliko je danas nastupilo završila je na 48. mjestu s vremenom 1:22.82 i sa četiri sekunde zaostatka u odnosu na Suter.

Druga je bila Nicol Delago. Talijanka je utrku završila s vremenom 1:19.08. Na trećem mjestu završila je još jedna takmičarka iz Švicrske. Michelle Gisin bila je treća s vremenom 1:19.77.

U poretku spusta nakon tri utrke vodeća je Suter sa 225 osvojenih bodova, a slijede Čehinja Ester Ledecka (182), Austrijanka Nicole Schmidhofer (154) i Sofija Goggia sa 112 osvojenih bodova.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa prva je Mikaela Shiffrin sa 826 osvojenih bodova, a slijedi Petra Vlhova sa 513 i Federica Brignone sa 465 osvojenih bodova.