Super G
25

Muzaferija nadomak bodova u Val d'Isèreu, nevjerovatan broj skijašica nije završio trku

N. M.
Muzaferija na stazi (Foto: EPA-EFE)
U francuskom Val d'Isèreu jutros je održana utrka superveleslaloma (super G) u Svjetskom skijaškom kupu za žene, a nastup je upisala i bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija.

Muzaferiji je malo nedostajalo da završi među najboljih trideset takmičarki pošto je zauzela 31. mjesto u ovoj trci.

No, pomalo i nevjerovatno zvuči da je 31. mjesto ujedno bilo i pretposljednje u ovoj trci superveleslaloma za skijašice, pošto čak njih 26 nije stiglo do cilja!

Među onima koje nisu stigle do cilja su bile i sjajne Marta Bassino, Mikaela Shiffrin, Lara Gut Behrami i Ester Ledecka.

Pobjedu je odnijela Italijanska Federica Brignone s vremenom 1:21.58, dok su podium popunile drugoplasirana Norvežanka Kajsa Vickhoff Lie (+0.44) i Italijanka Soffia Goggia (+0.59).

Muzaferija je ostvarila vrijeme 1:27.07 i za pobjednicom je zaostala 5,49 sekundi.

Podsjetimo, bodove osvaja prvih trideset skijašica, a Muzaferiju je sedam desetinki dijelilo od tridesetoplasirane Nicol Delago.