24

Marcel Hirscher pomeo konkurenciju i postao olimpijski prvak u kombinaciji

Marcel Hirscher
Šestostruki osvajač Velikog kristalnog globusa Marcel Hirscher slavio je u kombinaciji na prvoj utrci alpskog skijanja na Zimskim olimpijskim igrama u PyeongChangu.

Iako zvuči nevjerovatno, Hirscher je tako osvojio svoju prvu zlatnu olimpijsku medalju.

Nakon 12. mjesta u spustu sa zaostatkom od svega 1,32 sekunde, Austrijanac se sjurio u slalomu prema cilju i pomeo konkurenciju.

Srebrenu medalju osvojio je Francuz Alexis Pinturault koji je na kraju zakasnio svega 23 stotinke za pobjednikom, a bronza je išla njegovom sunarodnjaku Victoru Muffatu-Jeandetu (+1,02).

Drugoplasirani iz spustaškog dijela Norvežanin Aksel Lund Svindal nije se ni pojavio na startu slaloma, dok je trećeplasirani Matthias Mayer nagazio jednu kapiju na sredini staze i u padu "pokosio" nekoliko sudija uz stazu.