368

Ivica Kostelić u Sočiju osvojio srebro u superkombinaciji, Igor Laikert 27.

Piše: N. J.
Ivica Kostelić (Foto: AFP)
Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić osvojio je srebrenu medalju u superkombinaciji na Olimpijskim igrama u Sočiju. Zlatnu medalju ispred njega odnio je švicarski skijaš Sandro Viletta. Bh. skijaš Igor Laiker zauzeo je 26. mjesto.

Ovo je 10. medalja za porodicu Kostelić na olimpijskim igrama, a Ivici četvrto srebro u nizu.

Nakon što je izvrsno odvezao utrku u spustu, Kostelić je propustio veliku priliku da se nakon utrke u slalomu domogne zlata u superkombinaciji. Na kraju je ispred njega ostao Švicarac Viletta. Treće mjesto u superkombinaciji pripalo je Italijanu Christofu Innerhoferu.

"S obzirom na to kakva je sezona, ovo je velika nagrada. Imati ovakvu konstantu kroz osam godina, mnogi su se promijenili na postolju, ja sam ostao", izjavio je Kostelić za HRT nakon što se domogao srebra u Sočiju.

Bh. skijaš Igor Laikert je u superkombinacijskom spustu zauzeo 44. mjesto, a nakon utrke u slalomu zauzeo je 27. mjesto u superkombinaciji sa 10,5 sekundi zaostatka za zlatnim Švicarcem.