SK skijaša
0

Hirscher pobjednik slaloma u Schladmingu

Izvrsnom austrijskom slalomašu Marcelu Hirscheru pripalo je prvo mjesto na noćnom slalomu Svjetskog kupa u Schladmingu, osmom od 11 slalomskih ove sezone.

Hirscher je bio dominantan u prvoj vožnji, koju je završio sa 75 stotinki prednosti pred drugoplasiranim sunarodnjakom Marijem Mattom. U drugoj je sačuvao prednost odličnim skijanjem u završnoj fazi utrke. Bila je to njegova prva pobjeda u Schladmingu, četvrta slalomska i šesta ukupno ove sezone. Slavio je nakon što nije završio prethodne dvije slalomske utrke u Wengenu i Kitzbühelu, što je Kostelić itekako iskoristio.

Matt je na kraju u utorak na tradicionalno najposjećenijem natjecanju Svjetskog kupa završio treći, dok se na drugo mjesto probio Talijan Stefano Gross. Nakon prve vožnje sedmoplasirani 25-godišni skijaš ostvario je time rezultat karijere.

Do rezultata karijere došao je i 28-godišnji Japanac Naoki Yuasa, koji je natjecanje završio na petom mjestu nakon što je nakon prve vožnje bio 14.

Kostelić je po ulasku u cilj, završivši na drugom mjestu iza Grossa, pokazao očigledne znakove zadovoljstva. Četvrto mjesto u Schladmingu djelidba je njegova trećeg najboljeg rezultata postignutog u tom austrijskom zimovalištu. Dva je puta, 2009. i 2002., završavao na trećem mjestu.