Rukomet
17

Španija golom dvije sekunde prije kraja do polufinala, Francuska demonstrirala silu

Piše: A. D.
(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
Završene su i dvije preostale utakmice četvrtfinala Svjetskog prvenstva u Kataru, a svoje mjesto u polufinalu osigurali su rukometaši Francuske i Španije.

Selekcija Francuske je ubjedljivo porazila reprezentaciju Slovenije rezultatom 32:23.

Francuzi su odlično otvorili meč i već nakon deset minuta imali prednost od šest pogodaka 7:1. Na golu je briljirao fantastični Omeyer koji je Slovence dovodio do ludila. Slovenija je u drugom poluvremenu zaigrala mnogo bolje nego u prvom. U 48. minuti prišli su na četiri gola zaostatka, što je razljutilo Francuze koji su na kraju došli do ubjedljive pobjede 32:23.

Rukometnu ljepoticu publici su priredili Španija i Danska. Meč je pripao Špancima rezultatom 25:24, a pobjedonosni pogodak postignut je dvije sekunde prije kraja.

Cijelim tokom meča igralo se praktično gol za gol. Nijedan protivnik nije uspijevao rezultatski se odlijepiti. Posljednji napad pogotkom dvije sekunde do kraja završio je Joan Cañellas za veliko slavlje Španaca.