Rukomet
0

Slovenija očekivano do pobjede, Egipat iznenadio Brazil

(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
Završene su i druge po redu utakmice 5. kola Svjetskog rukometnog prvenstva za juniore.

U okviru grupe "D" u zeničkoj Areni snage su odmjerili Brazil i Egipat. U prvom poluvremenu uprkos ishodu od 12:12, dominaciju na terenu je imao Brazil, no u drugom poluvremenu nisu bili toliko efikasni.

Egipčani su držali sigurnu prednost do samog kraja gdje su slavili sa tri poena razlike 24:27.

Od 18:30 sati u Sarajevu su igrali Kongo i Slovenija. Slovenija kao favorit grupe lako je izašla na kraj sa Kongom, pa su već na poluvremenu riješili pitanje pobjednika (11:21). U drugom poluvremenu dali su još 21 gol i time potvrdili ulogu favorita, a završnicu utakmice su priveli kraju rezultatom 23:42.

U grupi "A", Danska je slavila nad Rusijom rezultatom 21:30, dok je u grupi "B" Katar porazio Švicarce rezultatom 29:27.