Evropsko prvenstvo
28

Rukometaši Španije šokirali favorizovane Dance i izborili četvrto uzastopno finale

H. H.
Detalji s utakmice između Španije i Danske (Foto: EPA-EFE)
Rukometna reprezentacija Španije prvi je finalista Evropskog prvenstva nakon što je u polufinalu u Budimpešti iznenađujuće savladala favorizovanu Dansku rezultatom 29:25.

Danska je sredinom prvog dijela vodila 10:6 i činilo se da će opravdati ulogu favorita, ali umjesto toga Španci su smanjili na 14:13 do kraja poluvremena, što je samo bio uvod za preokret u nastavku.

Konačno, u 41. minuti Španija je povela 17:16, a u 48. minuti stekli su i tri gola prednosti, te su do kraja bez problema sačuvali vodstvo.

Briljirao je Gomez Abello sa 11 golova, a Canellas je dodao pet. Sjajan je bio i golman De Vargas sa 13 odbrana.

Hansen sa osam golova bio je jedini raspoložen Danac, ali to im nije pomoglo.

Za Španiju, dvostrukog uzastopnog prvaka Evrope ovo je četvrto finale u nizu, a protivnik će im biti bolji iz duela Francuske i Švedske.