16

Rukometaši Slovenije ostali bez četvrtfinala SP nakon remija sa Egiptom

H. H.
Slovenija je ispustila veliko vodstvo iz prvog poluvremena (Foto:Twitter)
Rukometna reprezentacija Slovenije nije uspjela da savlada selekciju Egipta u odlučujućem meču drugog kruga Svjetskog rukometnog prvenstva i ostali su bez plasmana u četvrtfinale. Dalje će domaća selekcija kojoj je na kraju odgovarao i neriješen rezultat 25:25.

Prvo poluvrijeme pripalo je Slovencima koji su na krlilima sjajnog Klemen Ferlina nakon prvih pola sata igre vodili 12:8, a slovenski golman je skupio čak 11 odbrana.

Ipak, u nastavku je Egipat zaigrao mnogo bolje i napravio je veliki preokret, a do kraja su uspjeli izboriti i remi koji im je odgovarao za prolaz dalje.

Mohammad Sanad sa sedam i Yahia Omar sa šest golova istakli su se kod Egipćana, a najefikasniji u redovima Slovenaca bio je Blaž Janc sa sedam golova, dok je solidan bio i Matic Suholeznik sa tri pogotka.

Rezultati:

Grupa III:

Alžir - Švicarska 24:27 Island - Norveška 33:35

Portugal - Francuska (20:30 sati)

Grupa IV:

Bjelorusija -Sjeverna Makedonija 30:26 Slovenija - Egipat 25:25 Rusija - Švedska (20:30 sati)