Svjetsko prvenstvo
235

Rukometaši Norveške srušili Njemačku i zakazali finale s Dancima

Rukometaši Norveške plasirali su se u finale Svjetskog prvenstva nakon što su u Hamburgu pobijedili domaću selekciju Njemačke rezultatom 30:25.

Od početka utakmice igralo se gol za golom, a Norvežani su tek pred kraj prvog poluvremena imali dva pogotka prednosti.

Norveška je potom početkom drugog poluvremena dodala gas te se odlijepila na plus četiri. Tu su prednost čuvali do kraja i na kraju zasluženo prošli u drugo uzastopno finale na smotri najboljih svjetskih rukometaša.

Magnus Rod je bio najbolji u pobjedničkoj ekipi sa sedam postignutih golova, dok je Bjarte Myrhol dodao pet.

U selekciji Njemačke bolji od ostalih bio je Uwe Gensheimer, koji je postigao sedam pogodaka.

Norveška će u nedjelju u finalu Svjetskog prvenstva igrati protiv Danske, koja je ranije danas pobijedila Francusku.