Svjetsko prvenstvo
38

Rukometaši Francuske deklasirali Crnu Goru, nova pobjeda Slovenaca

N. K.
Rukometaši Francuske pobijedili su u trećem kolu grupne faze Svjetskog prvenstva selekciju Crne Gore rezultatom 35:24 te su tako zadržali stopostotni učinak na otvaranju smotre najboljih reprezentacija svijeta.

Francuzi su dominirali u prvom poluvremenu. U nekoliko navrata imali su i pet pogodaka prednosti, a na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 16:13.

Crnogorci su se potom potpuno raspali u drugom poluvremenu i prednost je konstantno rasla. Na kraju je bilo uvjerljivih +11 za Francuze.

Najbolji kod Francuza bio je Richardson koji je postigao 10 golova, dok je kod Crne Gore bolji od ostalih bio Božović sa šest pogodaka.

Ranije u ovoj grupi Slovenija je razbila Iran rezultatom 38:21, dok je Španija bila bolja od Poljske 27:23.

Francuska i Španija vode u grupi 1 sa po tri pobjede i bez poraza, a treća je Slovenija s omjerom 2-1. Dalje slijede Crna Gora, Poljska i Iran.