188

Rukometaši BiH remijem protiv Južne Koreje počeli Svjetsko prvenstvo

Piše: N. Jamaković
(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
Juniorski reprezentativci BiH u rukometu remijem su počeli Svjetsko prvenstvo koje se igra u našoj zemlji. Bh. rukometaši večeras su u Zetri odirgali 26:26 sa ekipom Južne Koreje.

Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri, te se igralo gol za gol, što najbolje potvrđuje podatak da je jedna ekipa tokom prvog dijela imala najviše dva gola prednosti. Bilo je to u trenutku kada je bh. selekcija imala prednost 7:5. Prvi dio meča završen je neriješenim rezultatom 15:15.

U drugom dijelu nastavilo se u istom ritmu, a BiH je ponovo prva uspjela doći do dva gola prednosti, 21:19, ali su se uporni Koreanci ponovo uspijevali vratiti i poravnati rezultat.

Pet minuta prije kraja BiH je ponovo otišla na dva gola prednosti (25:23), ali Južna Koreja ponovo dolazi do poravnanja, ali i vodstva dvije minute prije kraja (25:26). Ipak, BiH uspijeva poravnati rezultat, a u posljednjim trenucima susreta imali smo i veliku priliku za pobjedu, ali lopta nije htjela u gol, te je ostalo 26:26. Na kraju, reprezentativcima BiH treba čestitati na velikoj borbi i požrtvovanoj igri koja im je donijela remi, a zamalo i pobjedu, protiv kvalitetnog protivnika.

U C-grupi, u kojoj igaju i juniori BiH, Agentina je u Sarajevu u ranijem terminu savladala Kongo sa 35:25, dok je Slovenija bila bolja od Mađarske sa 33:32.

Prije susreta BiH - Južna Koreja u Zetri je obavljena ceremonija svačanog otvaranja prvenstva. BiH u ponedjeljak igra protiv Mađarske, također u Zetri s početkom u 21 sat, a ulaz i na ovu utakmicu je besplatan.

Rezultati 1. kola:

A-grupa (Banja Luka): Tunis - Danska 24:34 Rusija - Angola 25:19 Francuska - Srbija 24:25

B-grupa (Ljubuški): Švicarska - Holandija 25:22 Njemačka - Alžir 35:21 Hrvatska - Katar 21:19

C-grupa (Sarajevo):

Argentina - Kongo 35:25 Slovenija - Mađarska 33:32 BiH - Južna Koreja 26:26

D-grupa (Zenica): Španija - Egipat 28:28 Švedska -Kuvajt 30:20 Brazil - Čile 25:21