Herojska pobjeda
676

Pogledajte triler završnicu u Minsku i veliko slavlje rukometaša BiH

Rukometna reprezentacija BiH pobjedom u Minsku protiv Bjelorusije počela je drugu fazu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine, a naš tim je u triler završnici stigao do trijumfa.

Bjelorusija je tokom čitavog susreta imala prednost, domaći su u pojedinim trenucima imali i po četiri i pet pogodaka razlike, činilo se da će naš tim doživjeti poraz, ali sjajnom igrom u finišu stigli smo prvo do poravnanja, a nakon toga i do pobjede.

Karačić je u 59. minuti postigao pogodak za vodstvo BiH, Brouke je u istoj minuti poravnao na 29:29, a 30 sekundi do kraja meča imali smo napad za pobjedu prije kojeg je Bilal Šuman pozvao time-out.

Malinović je 16 sekundi prije kraja pogodio stativu, lopta se odbila u ruke rukometašima Bjelorusije koji su krenuli po pobjedu, ali im je Burić oduzeo loptu, dodao do Karačića koji je izborio sedmerac. Odgovornost je preuzeo Nikola Prce koji je loptu poslao u mrežu za veliku pobjedu našeg tima.

Naredni meč kvalifikacija naša selekcija igra u u subotu u tuzlanskoj dvorani Mejdan protiv Češke u 20 sati.