Final Four
19

Nova medalja za Terzića: Veszprem savladao Barcelonu i osvojio treće mjesto u Ligi prvaka

Mirsad Terzić i Timothey N'Guessan (Foto: EPA)
Rukometaši Veszprema su u borbi za treće mjesto na Final Fouru Lige prvaka u kelnskoj Lanxess Areni savladali Barcelonu rezultatom 34:30.

Nakon prvih petnaest minuta Veszprem je vodio rezultatom 9:5, a Barca je postepeno smanjivala prednost Mađara, da bi u 27. minuti došla na 16:16. Ipak, prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 18:17 za Veszprem.

Početkom drugog poluvremena Barcelona se vratila u meč, ali onda u samo nekoliko minuta igra katalonske ekipe se raspala, te je u 47. minuti Veszprem poveo sa pet golova razlike (27:22) i pitanje pobjednika je već bilo riješeno.

Aron Palmarsson je u redovima Veszprema postigao osam golova, dok je Timothey N'Guessan bio najefikasniji u Barceloni sa šest golova.

Najtrofejniji bh. rukometaš Mirsad Terzić, koji je odigrao odlično susret u odbrani, je na taj način sa mađarskom ekipom treći put uzastopno osvojio medalju. Podsjetimo, 2015. i 2016. godine je sa Veszpremom osvojio srebro.

Finalni susret između PSG-a i Vardara igra se od 18 sati.