Rukomet
127

Tok utakmice / Kvalifikacije za EP: Bjelorusija - BiH 29:30

Rukometna reprezentacija BiH pobjedom u Minsku protiv domaće Bjelorusije rezultatom 30:29 počela je drugu fazu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine, a tekstualni prijenos ove utakmice mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.

U posljednjoj sekundi dosuđen je sedmerac za našu selekciju, odgovornost na sebe je preuzeo Prce i pogodio za pobjedu.

Naredni meč kvalifikacija naša selekcija igra u u subotu u tuzlanskoj dvorani Mejdan protiv Češke u 20 sati.

Kraj

60' - Gooooooooool, Prce!!! Pobjeda BiH u Minsku!!! 30:29!

60' - SEDMERAC ZA NAŠ TIM, NEMA VIŠE IGRE! Imamo veliku priliku da dođemo do pobjede!

60' - Bilal Šuman je zovnuo time-out, 30 sekundi je do kraja meča. Lopta je za naš tim.

60' - Treći gol Brouke danas. Minuta do kraja, a naš tim ima napad koji nam može donijeti vodstvo i pobjedu.

59' - Karačić postiže pogodak za novo vodstvo BiH! Peti njegov gol danas, do kraja je ostala minuta.

58' - Baranau postiže prvi pogodak večeras (28:28).

58' - Karačić je sada šutirao, ali lopta nažalost odlazi pored gola. Na drugoj strani stativa spašava naš gol. Dvije minute i deset sekundi do kraja meča. Time-out traži selektor Bjelorusije.

57' - Benjamin Burić brani! Zaključali smo gol sada, imamo napad koji nas može odvesti na plus 2.

56' - Sjajan dribling Perića i sedmerac za naš tim. Terzić je preuzeo odgovornost i pogodio. Četvrti pogodak za Mirsada.

55'- Šilović je šutirao preko gola, naš tim ima napad za vodstvo.

55' - Pet minuta do kraja, Bjelorusi imaju napad.

54' - Goooooo! Ivan Karačić postiže četvrti pogodak, šest minuta prije kraja je 27:27!

53' - Srećom, Bjelorusi nisu postigli pogodak. Na drugoj strani je Nuić postigao sedmi pogodak i vratio nas na jedan pogodak zaostatka, a odmah smo i oduzeli loptu.

53' - Sedmerac za Bjelorusiju.

51' - Rasplamsala se igra sada. Burić je postigao drugi pogodak, ali je prije toga i Bjelorusija stigla do 27. gola.

51' - Malinović je sada šutirao preko gola.

50' - Šilović je pobjegao Vražaliću i postigao četvrti pogodak večeras.

49' - Puhovski je sada šutirao preko gola. Karačić na drugoj strani postiže pogodak, samo jedan gol zaostatka (25:24).

48' - Goool! Nuić je sada postigao lagan pogodak za naš tim, opet smo na samo dva pogotka zaostatka.

47' - Terzić, sjajan pogodak! Iz zgloba je pogodio ispod odbrane Bjelorusije.

46' - Nemamo odgovor na odličnu igru Bjelorusa u napadu, novi pogodak domaćih i četiri gola razlike (25:21). TIme-out zove Bilal Šuman.

45' - Bohan postiže drugi gol i vraća tri gola prednosti domaćim. Na drugoj strani smo brzo izgubili loptu.

45' - Peti gol i za Nuića, naš tim je još uvijek u igri (23:21).

44' - Sedmerac za Bjelorusiju, Terzić se branio iz golmanskog prostora. Puhovski postiže peti gol.

44' - Novi cepelin našeg tima, peti pogodak Nikole Prcea koji je naš najbolji strijelac večeras (22:20).

43' - Dribling Perića i lijep pogodak. Naš tim je odmah došao do lopte, a Bjelorusi su ostali s igračem manje.

42' - Izgubili smo loptu, ali je Burić u posljednji trenutak stigao loptu na liniji i odbranio. Njegova peta odbrana večeras, treba nam raspoložen Benjamin ukoliko želimo stići do povoljnijeg rezultata.

41' - Šilovič se sada probio kroz našu odbranu i sa nekih sedam-osam metara pogađa gol Grahovca. Nova prednost domaćih od četiri gola.

40' - Četvrti pogodak Nuića koji je sjajno lobovao domaćeg golmana, ali su Bjelorusi odmah uzvratili na drugoj strani (21:18).

38' - Perić je dodao do Vražalića na krilo, ali nema pogotka.

38' - Silovit udarac Gajdučenka, Grahovac nemoćan, opet tri gola razlike za Bjeloruse (20:17).

37' - Sedmerac za naš tim, Perić je iskoristio svoju brzinu, dodao je do Burića koji je izborio novi penal za BiH. Terzić siguran sa sedam metara za 17. gol reprezentacije BiH.

36' - Igra se gol za gol, Nuić je sada treći put pogodio mrežu Bjelorusije.

35' - Lijep prodor Puhovskog kroz našu odbranu i lagan pogodak domaćeg tima za novo vodstvo od četiri gola razlike.

34' - Panić postiže treći pogodak (18:15). Bjelorusi su kaznili svaku tehničku grešku koju smo danas napravili.

34' - Velika greška Prcea, gol je prazan i Bjelorusi su to kaznili. Ovo je njihov drugi pogodak na prazan gol danas.

33' - Grahovac brani sedmerac. Dvije minute kazne za Bjeloruse.

32' - Grahovac je sjajno odbranio, ali se lopta odbija do Brouka koji postiže pogodak. Ipak, Prce je odmah na drugoj strani postigao novi pogodak.

31' - Prvi napad našeg tima, koji smo igrali bez golmana, Nuić postiže drugi pogodak (16:13).

31' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Uskoro počinje drugo poluvrijeme. Igrači su na terenu, prvi napad će imati naš tim.

Poluvrijeme

Bjelorusija - BiH 16:12

30' - Nuić je krunisao još jedan lijep napad našeg tima, a tri sekunde do kraja lopta se od našeg bloka odbila iza leđa Burića. To bi bilo sve za prvo poluvrijeme.

29' - Sjajan cepelin našeg tima, Predragović asistira za Prcea koji postiže 11. gol za BiH.

29' - Karalek se izborio za loptu i postigao novi pogodak. Pet razlike za Bjelorusiju sada.

28' - Druga odbrana Saldacenka, naš tim bez prave ideje u napadu. Time-out zove selektor Bjelorusije.

27' - Prce je sada izgubio loptu, Vailupau postiže šesti pogodak. Nova tehnička greška našeg tima koju su Bjelorusi žestoko kaznili.

26' - Opet su nas Bjelorusi izigrali, lopta dolazi na desno krilo gdje Vailupau peti put pogađa mrežu Burića.

25' - Dobar dribling Prcea koji je iznudio sedmerac za naš tim, ali ga nažalost nije iskoristio.

24' - Majstorski pogodak Nikole Prcea, ali odmah na drugoj strani Bjelorusi iz brzog centra pogađaju na prazan gol (12:10).

23' - Odlična odbrana našeg tima, probijanje Bjelorusa i lopta za BiH. Ovo je veoma važno s obzirom na to da imamo igrača manje. Time-out zove Bilal Šuman.

21'- Brzo smo izgubili loptu u napadu, Vegar je dobio kaznu od dvije minute.

21' - Opet smo bez ikakve potrebe izgubili loptu, Vailupau je istrčao kontru i lagano pogodio za 11:9.

20' - Nova sjajna odbrana Burića! Bjelorusi su kompletni.

19' - Treća odbrana Benjamina Burića koji je skoro 15 minuta bio bez intervencije. Na drugoj strani Bjelorusi su se odbranili, Panić je loše dodao do Toromanovića.

18' - Vegar odmah koristi igrača više i postiže deveti gol za naš tim, Bjelorusija sada vodi sa 10:9.

17' - Dvije minute kazne za Bohana, prvo isključenje na današnjem meču.

16' - Bohan lagano s crte postiže novi gol za Bjelorusiju.

15' - Prvi pogodak Predragovića danas, još jedan lagan gol naše reprezentacije.

15' - Gajdučenko je s 10 metara postigao lijep pogodak, ali je Panić odmah uzvratio na drugoj strani (9:7).

14' - Marko Panić postiže još jedan lijep pogodak, za sada dobro odgovaramo na golove domaće ekipe, ali nam nedostaje bolja igra u odbrani.

13' - Nova dobra akcija Bjelorusa, lopta dolazi na krilo odakle Vailupau postiže novi gol.

11' - Karačić sada postiže sjajan pogodak, njegov drugi danas (7:5). Žuti karton za Vegara.

10' - Probijanje Bjelorusa u napadu, Burić strijelac iz kontranapada. Puhovski postiže treći gol odmah na drugoj strani, a uzvratio je i Terzić (6:4). Brzo se sada igra na obje strane, a to koristi Šilovič koji postiže prvi gol večeras.

9' - Vegar je pokušao nakon driblinga, ali je njegov udarac otišao preko gola. Žuti karton za Mirsada Terzića.

8' - Panić je izgubio loptu, Brouka je istrčao kontru i povećao vodstvo Bjelorusa na tri gola razlike.

7' - Puhouski je opet dobro ušao u našu odbranu i pogodio. Dva lagana pogotka za Bjelorusiju (4:2).

7' - Sedmerac za naš tim, Prce siguran. (3:2)

5'- Prvi gol za našu reprezentaciju, strijelac je Ivan Karačić. Na drugoj strani Vailupau postiže prvi pogodak na današnjem meču (3:1).

4' - Nova izgubljena lopta našeg tima, ali Burić sjajno brani. Ipak, Mackijevič je odmah uzvratio na drugoj strani odbranivši udarac Nuiću.

3' - Karačić je pogodio prečku, Bjelorusi opet ubitačni u kontranapadu i postižu drugi pogodak.

2' - Dug napad naše ekipe, na kraju brani Mackijevič. Odmah u kontranapadu, Bjelorusija dolazi u vodstvo golom Puhouskog.

1' - Prva odbrana Benjamina Burića.

1' - Meč u Minsku je počeo.

16:59 - Sve je spremno za početak utakmice, prvi napad imaju domaći igrači.

16:56 - Susret u Minsku počinje za nekih pet minuta. Igrači su na terenu, a u toku je intoniranje himne BiH.

16:54 - Sudije današnjeg meča su Bartosz Leszczynski i Marcin Piechota iz Poljske. Delegat susreta je Klaus Dieter Convents iz Belgije.

16:50 - Rukometna reprezentacija BiH u ove kvalifikacije kreće s velikim pojačanjem na klupi u liku legendarnog danskog rukometaša Lassea Boesena. Danac će biti pomoćnik selektora Bilala Šumana.

"Drago mi je da mogu biti dio ove rukometne priče. Nadam se da će reprezentacija u narednim danima proći što bolje. Mislim da imamo velike šanse za plasman na Evropsko prvenstvo 2020. godine", poručio je Boesen.

16:45 - Ove kvalifikacije su prava šansa za reprezentaciju BiH da prvi put izbori plasman na EP. Do sada smo samo jednom igrali veliko takmičenje i to Svjetsko prvenstvo 2015. godine.

"U ovim oktobarskim utakmicama cilj nam je da osvojimo što više bodova. Na nekin način ćemo to odmah pokušati uraditi protiv Bjelorusije, a nakon toga nas u Tuzli očekuje izuzetno teška utakmica protiv selekcije Češke. Znamo da je novi sistem takmičenja za kvalifikacije za Evropsko prvenstvo nametnuo učešće 24 selekcije, tako da mi vidimo jednu ogromnu šansu za sve nas, kako bismo se plasirali", rekao je selektor Bilal Šuman na konferenciji za medije tokom okupljanja reprezentacije.

16:42 - Za BiH danas igraju: Burić, Grahovac, Burić, Herceg, Karačić, Malinović, Nuić, Panić, Perić, Prce, Predragović, Tarabochia, Terzić, Toromanović, Vegar, Vražalić

Selektor Bjelorusije računa na sljedeće igrače: Babičev, Baranau, Bohan, Brouka, Gajdučenko, Karalek, Karvacki, Kulak, Mackijevič, Nikulenkau, Puhouski, Saldacenka, Šilovič, Šinkel, Vailupau, Jurinak

16:40 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice između Bjelorusije i Bosne i Hercegovine u okviru 1. kola druge faze kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koje će 2020. godine zajedno organizovati Švedska, Norveška i Austrija.