Rukomet
23

Tok utakmice / Kvalifikacije za EP: BiH - Finska 34:23

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u 4. kolu grupe 3 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koje će se 2018. godine održati u Hrvatskoj dočekala je Finsku i slavila je rezultatom 34:23. Tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
  • kraj utakmice!

60' - Igra se posljednja minuta. Bečić je bio sam pred finskim golom, ali se nije uspio upisati u strijelce.

59' - Panić postiže još jedan pogodak. Weber još jednom pogađa.

58' - Burić brani, ali Weber pogađa iz drugog puta.

57' - Vegar postiže svoj treći pogodak. Kihlstedt daje gol. Terzić se upisao u listu strijelaca.

56' - Vranješ daje novi pogodak sa crte.

55' - Rönnberg šutira preko gola.

54' - Broman promašuje, Burić brani. Finci traže time-out.

53' - Kratko smo igrali odbranu 5-1. Panić nakon kontre zabija za 30:20!

52' - Nova odbrana Burića. Njegov brat pogađa na drugoj strani.

51' - Tarabochia pogađa sa devet metara.

50' - Savić promašuje, tačnije Leven brani.

49' - Ovčina promašuje čistu kontru. Broman daje gol za finsku sa devet metara.

48' - Nova izgubljena lopta za BiH. U posljednjih pet minuta igramo brzopleto. Kontra našeg tima, Burić završava pogotkom.

47' - Savić konačno pogađa, Finci će igrati sa igračem manje u naredne dvije minute.

46' - Savić promašuje, Burić sjajno skida Bromanov šut iz okntre.

45' - Koljonen iz kontre pogađa.

44' - Prce pogađa stativu.

43' - Panić daje još jedan gol. Broman daje svoj drugi gol sa krila.

42' - Weber daje drugi gol sa crte. Time-out BiH.

41' - Nova odbrana Burića, 11. po redu! Novi sedmerac za BiH. Prce pogađa stativu.

40' - Broman lijepo pogađa sa krila.

39' - Sedmerac za BiH. Nova prilika za Nikolu. Prce. naravno, ne griješi.

38' - Terzić je isključen na dvije minute. Rönnberg daje još jednu golčinu.

37' - Deseta odbana Burića! Vegar zabija iz kontre!

36' - Još jedna odbrana Burića. I još jedna. Ukupno ih ima devet.

35' - Finci su smanjili rezultat na 21:14. Perić ponovo radi solo prodor i daje gol.

34' - Panić pogađa stativu. Vraća se lopta našim igračima, Burić zabija.

33' - Odbranili smo se sa igračem manje.

32' - Burić daje 20. gol na utakmici za našu selekciju. Rönnberg promašuje sedmerac, ali iz popravnog pogađa.

31' - Počelo je drugo poluvrijeme.

• poluvrijeme, vodimo 19:12.

30' - Weber sa linije daje gol. Posljednji napad u prvom poluvremenu ima BiH. Šuman je zvao time-out. Do kraja su ostale 33 sekunde. Nismo iskoristili posljednji napad.

29' - Rönnberg sa deset metara daje gol. Treći uzastopni gol za Finsku. Toromanović daje gol sa linije.

28' - Tamminen pogađa stativu, Koljonen hvata loptu, ali Toromanović pravi sedmerac. Rönnberg pogađa iz penala. Koljonen daje gol iz kontre.

27' - Isključenje za Savića zbog faula nad Rönnbergom. Prvo isključenje za naš tim.

26' - Koljonen iz kontre ne pogađa. Burić sjajno brani. Toromanović daje gol. Samo Terzić i Bečić nisu dali pogotke od naših igrača u polju. Finci zovu još jedan time-out.

25' - Burić daje još jedan gol nakon kontre.

24' - Burić brani dva puta. Karačić promašuje iz odlične pozicije.

23' - Finci pogađaju prečku, Karačić na drugoj strani pogađa. On je deseti igrač koji se upisao u strijelce u našoj ekipi.

22' - Burić daje gol sa crte nakon sjajne asistencije Panića. Burić daje još jedan gol za plus sedam.

21' - Vegar daje svoj prvi gol na meču.

20' - Ovčina daje gol sa krila. Koljonen koristi brzi centar Finske i zabija. Tamminen nakon kontre daje još jedan gol za Finsku.

19' - Rönnberg šutira, Burić brani. Savić na drugoj strani sa krila daje gol za plus pet. Time-out Finska.

18' - Dvije vezane greške na obje strane. Perić sjajnom solo akcijom daje gol.

17' - Panić daje i četvrti pogodak. Finci nemaju odgovor za njega u ove dvije utakmice. Tamminen uzvraća golom na drugoj strani.

16' - Laitinen brani Tarabochijin udarac. Finci griješe u svom napadu.

15' - Forss daje gol sa linije nakon odlične akcije Finaca.

14' - Tarabochia pokušava iz teške pozicije, Laitinen brani.

13' - Panić! Treći gol!

12' - Vranješ je izborio još jedan sedmerac i isključenje jednog igrača Finske. Prce daje treći gol iz sedmerca. Rönnberg daje drugi gol.

11' - Rönnberg koristi grešku naše odbrane i daje pogodak. Panić pogađa drugi put.

10' - Panić pogađa iz daljine!

9' - Finci pokazuju prečku. Vegar gubi loptu, ali i Finci griješe.

8' - Vegarov šut zaustavlja Laitinen. Tarabochia pogađa za 3:1.

7' - Koljonen daje gol sa krila.

6' - Burić sjajno brani! Sedmerac za BiH je ponovo izborio Vranješ. Prce siguran.

5' - Tamminen nakon kontre pogađa. Kihlstedt je dobio dvije minute radi udaranja Tarabochije.

4' - Obje ekipe na startu igraju duge napade.

3' - Vranješ pogađa sa crte.

2' - Finci promašuju svoj prvi napad.

1' - Susret je počeo. Prvi napad imaju naši rukometaši. Sedmerac za BiH- izborio je Vranješ. Prce pogađa.

19:58 - Susret će uskoro početi.

19:55 - U toku je intoniranje himni. Najprije himna Finske, a zatim BiH.

19:53 - U toku je predstavljanje igrača obje ekipe. Finci su dočekani aplauzom. Zaista lijepa gesta publike u Goraždu.

19:52 - Susret sude Mađari Miklos Andorka i Robert Hucker.

19:51 - Na tabeli grupe 3 vodi Španija sa 8 bodova i ve se plasirala na Evropsko prvenstvo. Druga je BiH sa 2, koliko imaju i Austrija i Finska.

19:50 - Naša selekcija je u prvom kolu izgubila na gostovanju u Španiji rezultatom 30:21, a potom je i kod kuće izgubila od Austrije s minimalnih 23:22. U trećem kolu BiH je slavila u Finskoj rezultatom 32:27.

19:48 - Selektor Finske Kaj Kekki se odlučio za istih 16 igrača kao u prvom susretu. Za Fince će igrati Miro Koljonen, Joacim Broman, Oscar Kihlstedt, Fredrik Forss, Kristian Jansson, Nico Rönnberg, Richard Sundberg, Roni Leven, Benny Broman, Tuomas Laitinen, Mikael Mäkelä, Theo Westerlund, Anton Remy, Teemu Tamminen, Vincent Voutilainen i Ben Weber.

19:47 - Selektor naše reprezentacije na ovom susretu računa na sljedeće igrače: Nebojša Grahovac, Benjamin Burić, Alen Ovčina, Vladimir Vranješ, Muhamed Toromanović, Senjamin Burić, Mirsad Terzić, Nikola Prce, Marin Vegar, Marko Tarabochia, Ivan Karačić, Saša Marjanac, Josip Perić, Marko Panić, Kosta Savić i Anes Bečić. Za razliku od meča u Finskoj danas je u sastavu Bečić umjesto Muhameda Zulfića.

19:45 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice 4. kola grupe 3 kvalifikacija za Evropsko rukometno prvenstvo u Hrvatskoj 2018. godine, a sastaju se BiH i Finska. Utakmica se igra u dvorani "Mirsad Hurić" u Goraždu.