102

Tok utakmice / EP u rukometu: BiH - Francuska 23:31

E. B.
Detalj sa meča BiH i Francuske (Foto: EPA-EFE)
Rukometna reprezentacija BiH protiv Francuske je igrala meč 3. kola grupne faze Evropskog prvenstva kojeg je izgubila rezultatom 31:23, a tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.

- kraj utakmice. Francuska je slavila rezultatom 31:23.

60' - Prandi pogađa za konačnih 31:23.

59' - Panić pogađa za minus sedam. Tournat vraća na plus osam za Francuze. Terzić je pogodio, to je bio naš posljednji pogodak na Euru.

56' - Pokušli smo 7 na 6, ali neuspješno. Gerard je pogodio s gola na gol. Još jednom smo vidjeli istu situaciju, Gerard stže do drugog gola.

55' - Evo ga! I Toromanović je dobio priliku za igru!

54' - Maestralna asistencija Mema za Portea koji pogađa sa krila.

52' - Richardson je realizovao sedmerac.

51' - Prce majstorski lobuje Gerarda iz sedmerca. Dipanda je isključen.

50' - Nova kontra, novi gol. Porte se šesti put upisao u strijelce.

48' - Ovčina je pogodio u kontri na prazan gol.

46' - Kakva kontra Francuza! Gerard je nakon odbrane bacio loptu na našu polovinu, krilni igrač Porte je nadvisio trojicu naših igrača i potom pogodio za plus pet!

45' - Richardson pod prijetnjom pasivnog napada pogađa majstorski.

44' - Sada Terzić igra u napadu. Promašio je, šutirao je pravo u Gerarda.

43' - Malinović je pogodio. Richardson pogađa na drugoj strani.

42' - Porte realizuje novu kontru.

41' - Porte pogađa s krila. Herceg postiže prvi pogodak na Euru.

40' - Mem i Haseljić pogađaju.

39' - Prce realizuje sedmerac. Francuzi igraju s igračem manje, pa su izveli golmana. Terzić je to kazio i pogodio sa naše polovine.

38' - Karačić je pogriješio u kontri, na drugoj strani Richardson pokazuje kako se to radi. Plus četiri za Francusku.

36' - Fabregas pogađa za 17:14.

35' - Konačno smo pogodili. Panić se upisao u strijelce.

33' - Dipanda pogađa za 15:13. Haseljić promašuje, Mem pogađa na drugoj strani.

31' - Počinje drugo poluvrijeme.

- kraj prvog poluvremena. Francuska vodi rezultaotm 14:13.

30' - Prce ponovo promašuje.

29' - Šesti pogodak Panića! Prandi uzvraća nakon prelijepe akcije. Ipak, pogodak je poništen.

28' - Panić pogađa sa 9 metara. Sorhaindo uzvraća nakon pet sekundi na drugoj strani.

26' - Haslejić lijepo uskače i pogađa sa krila. Burić brani šut Mema.

25' - Nova kontra Francuza i, naravno, novi pogodak. Grebille je strijelac.

23' - Nova majstorija Portea. Prošetao se kroz našu odbranu i lagano pogodio.

22' - Porte pogađa za vodstvo Francuza 11:10.

21' - Panić pogađa. Peti gol našeg najboljeg igrača na ovom meču.

20' - Prce daje loptu protivniku u ruke, kontra Francuza i prvo vodstvo. Guigou je pogodio.

18' - Terzić jeftino gubi loptu, Guigou pogađa iz kontre.

17' - Abalo sada lijepim "šarafom" pogađa. I opet Abalo na isti način u razmaku od 20 sekundi. Novo izjednačenje. Prce postiže četvrti gol.

16' - Panić je pogodio za novih plus dva.

15' - Haseljić pogađa, ponovo vodimo.

14' - Guigou ponovo sigurno realizira sedmerac.

13' - Novo vodstvo naše selekcije, Panić je pogodio.

11' - Guigou realizuje sedmerac. Prce promašuje, Guigou iz kontre pogađa za izjenačenje.

10' - Panić ponovo za plus dva.

9' - Nova kontra Francuza nakon promašaja Prce, Lagarde pogađa.

7' - Karabatić sada iz kontre pogađa za 4:2.

5' - Opet Prce pogađa! Vodimo 4:1!

4' - Panić je pogodio za plus dva. Burić brani šut Abalou!

3' - Prce pogađa, na drugoj strani Burić brani!

2' - Prce je doveo BiH u vodstvo, Fabregas uzvraća nakon brzog centra.

1' - Počeo je susret. Sretno našim momcima!

18:07 - U toku je predstavljanje ekipa, a potom će uslijediti intoniranje himni.

18:03 - Bez obzira na rezultat koji večeras ostvare izabranici Bilala Šumana, sutra će im biti upriličen doček na Međunarodnom aerodromu Sarajevo u 14:30 sati.

18:00 - Sudijski par iz Hrvatske Marko Mrvica i Dalibor Jurinović dijelit će pravdu na ovom meču.

17:55 - Večeras će Muhamed Toromanović odigrati posljednji meč u dresu reprezentacije i vidjet ćemo da li će mu selektor Šuman dati priliku za igru.

17:52 - Za našu selekciju će igrati Benjamin Burić, Nebojša Grahovac, Alen Ovčina, Nikola Prce, Mirsad Terzić, Marin Vegar, Igor Mandić, Ivan Karačić, Mirko Herceg, Marko Panić, Dejan Malinović, Ibrahim Haseljić, Srđan Predragović, Vladimir Vranješ, Senjamin Burić i Muhamed Toromanović.

17:50 - Ovo će biti posljednja utakmica na prvenstvu za obje selekcije s obzirom da su Norveška i Portugal osigurali plasman dalje iz grupe D.

17:45 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenost utakmice 3. kola grupne faze Evropskog prvenstva u rukometu između BiH i Francuske. Susret se igra u Trondheimu s početkom u 18:15 sati.