3. kolo kvalifikacija za SP 2013.
0

Bh. rukometaši u teškoj utakmici savladali Grčku rezultatom 31:29

Sarajevo-x.com
Bh. rukometna reprezentacija savladala je večeras Grčku u Goraždu u okviru 3. kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2013. godine u Španiji. Rezultat je bio 31:29.

Grčka je od prve minute imala vodstvo od tri-četiri gola. Ipak, do poluvremena izabranici Dragana Markovića uspjeli su smanjiti na dva razlike.

Na početku drgog dijela susreta golovima Čelice i Vražalića naši reprezentativci uspijevaju doći do izjednačenja, no Grčka se ponovno odmiče za tri gola razlike, ali u igru nas ponovno vraćaju Vražalić i Malinović.

Do prvog vodstva došli smo u 47. minuti, koju smo do kraja uspjeli zadržati. U samoj završnici smo imali četiri gola prednosti, no na kraju smo uspjeli sačuvati samo dva.

Rezultati:

BiH - Grčka 31:29 2.novembra: Kipar - BiH 20:38 5. novembra:

BiH - Kipar 32:26 4. januara: Grčka - Kipar 31:13 8. januara: Kipar - Grčka 27:30

1. Bosna i Hercegovina 3 3 0 0 101:75 6
  2. Grčka 3 2 0 1 90:71 4
  3. Kipar 4 0 0 4 86:131 0
  1. januara: Grčka - BiH