sport
0

Reprezentacija BiH u sjedećoj odbojci u prvom kolu Paraolimpijskih igara savladala Ukrajinu 3:0

Najtrofejnija ekipa BiH, reprezentacija u sjedećoj odbojci sjajno je otvorila turnir na Paraolimpijskim igrama u Rio de Janeiru pobijedivši Ukrajinu sa 3:0.

BiH je jedan od glavnih favorita za zlatnu medalju, a da su na dobrom putu da ponove rezultat iz Londona 2012. godine, već su pokazali u prvom kolu.

Reprezentacija BiH dominirala je u sva tri seta protiv Ukrajine.

Prvi set naši reprezentativci riješili su za samo 16 minuta igre rezultatom 25:12. U drugom setu Ukrajinci su pružili bolji otpor, ali je naš tim slavio 25:22. I u trećem setu naši momci nisu dozvolili iznenađenje te su slavili 25:20.

Najefikasniji po postignutim poenima u našoj reprezentaciji bili su Mirzet Duran sa 16 poena, Safet Alibašić sa 13 i Adnan Manko sa 8 osvojenih poena u tri seta.

Naredni meč naša reprezentacija igra 12. septembra protiv Irana.