2.4k

Pogledajte kako je čudesna Lana Pudar trećim zlatom u Beogradu pokazala da nema konkurenciju

D. P.
Lana nema konkurenciju među juniorima (Foto: Screenshot)
Sjajna bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar današnjim zlatom na 50 metara delfin na svojevrsni način kompletirala je cijelu disciplinu na Evropskom juniorskom prvenstvu u Beogradu.
U svojoj matičnoj disciplini delfin Lana Pudar osvojila je sve tri zlatne medalje te je pomela konkurenciju tokom Evropskog juniorskog prvenstva u Beogradu. Prvo je osvojila zlato na 100 metara, a onda je isto učinila jučer i u disciplini na 200 metara.

Treća, posljednja medalja stigla je danas, nakon što je Lana pobijedila u konkurenciji 50 metara delfin.

Tu je naša takmičarka zabilježila sjajno vrijeme 26.10, što je novi rekord evropskih juniorskih prvenstava. Druga je završila Martine Damborg (Danska) s vremenom 26,40, a treća Anna Maria Boerstler (Njemačka) s vremenom 26,55.

U našem videoprilogu pogledajte kako je izgledala utrka koja je mladoj Mostarki donijela i treće zlato u Beogradu.

Rivalke Lane Pudar u današnjem finalu bile su Lillian Slusna (Slovačka), Klara Sophie Beierling (Njemačka), Paulina Cierpialowska (Poljska), Martine Damborg (Danska), Emmy Hallkvist (Švedska), Julia Ullmann (Švicarska) i Anna Maria Boerstler (Njemačka).