1

OI: Podijeljene prve medalje na ženskom bokserskom turniru

FENA
Osvajačice medalja u ženskom boksu (Foto: AFP)
Na Olimpijskim igrama u Londonu danas su prvi put u istoriji podijeljene medalje u ženskom boksu.

U kategoriji do 51 kg prvo zlato je osvojila Nicola Adams. Britanka je u finalu pobijedila Kineskinju Ren Cancan na poene, sa 16:7.

Bronzane medalje u toj kategoriji pripale su Indijki Meri Kom i Amerikanki Marlen Esperanci.

U kategoriji do 60 kg titulu je osvojila Irkinja Katie Taylor, srebro je pripalo Ruskinji Sofiji Očigavi, dok su bronze podijelile Mavzuna Čorijeva iz Tadžikistana i Brazilka Adriana Araujo.

U kategoriji do 75 kg 17-godišnja Amerikanaka Claressa Shields u finalu je pobijedila Ruskinju Nadeždu Torlopova. Bronzane medalje su osvojile Marina Volnova iz Kaszahstana i Kineskinja Jinzi Li.

Ženski boks prvi put je uvršten na spisak olimpijskih sportova u Londonu. Bokserke su se takmičile samo u ove tri kategorije.