London 2012.
1

OI, plivanje: Zlato i svjetski rekord za Vollmer i Van der Burgha

Dana Vollmer (Foto: AFP)
Američka plivačica Dana Vollmer osvojila je zlatnu medalju u utrci na 100 metara leptir, a pritom je oborila i svjetski rekord Šveđanke Sarah Sjöström.

Vollmer (24) je dvije dužine olimpijskog bazena otplivala u vremenu 55.98, gotovo sekundu brže od drugoplasirane Kineskinje Lu Ying (56.87).

Kineskinja je u "foto-finišu" za dlaku završila ispred Australke Alicije Coutts koja je otplivala 100 metara u vremenu 56.94.

Recimo i da je na četvrtom mjestu završila bivša svjetska rekorderka Sjöström (57.17).

Danas je i Južnoafrikanac Cameron van der Burgh postigao novi svjetski rekord i olimpijski je pobjednik u utrci na 100 metara prsno.

Van der Burgh (24) je vremenom 58.46 oborio svjetski rekord Australca Brentona Rickarda iz Rima 2009. godine (58.58), a slavio je ispred drugog Australca, Christiana Sprengera (26), koji je dvije dužine bazena otplivao u vremenu 58.93.

Brončana medalja otišla je u Sjedinjene Američke Države, točnije Brendanu Hansenu (30) koji je za Van der Burghom zaostao 1.03 sekunde.

Recimo i da je sada već bivši svjetski rekorder Rickard (28) utrku okončao na šestom mjestu s vremenom 59.87.