sport
0

Održan međunarodni taekwondo turnir "Mostar Open 2011"

FENA
U organizaciji Taekwondo kluba "Cro Star" Mostar, 12. novembra u Mostaru je održan Međunarodni taekwondo turnir "Mostar open 2011" na kojem je sudjelovalo 430 takmičara iz 47 klubova iz Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Slovenije i Crne Gore.

Taekwondo klub Bugojno sudjelovao je s ekipom od 14 takmičara, od kojih je 12 sudjelovalo u borbama, a dvoje je nastupilo u formama.

Takmičari TKD Bugojno osvojili su ukupno 9 medalja: 2 zlatne, 4 srebrne i 3 bronzane. Zlatne medalje osvojili su Anel Hozić u kategoriji - 73 kg u borbama i Patricija Duvnjak u formama.

Srebrne medalje osvojili su: Anes Ljubuškić u kategoriji -27 kg, Nedim Šečić +51 kg, Hajrudin Zukanović - 48 kg i Rijad Gazić u izvođenju formi. Bronzane medalje osvojili su: Eldin Kero u kategoriji - 57 kg, Velid Pidro - 63 kg i Nahla Alagić - 21 kg.

Taekwondo klub Bugojno je osvojio ukupno drugo mjesto u juniorskoj konkurenciji u izvođenju formi.

Naredni turnir na kojem TKD Bugojno planira uzeti učešće je "Jastreb open" koji se održava sljedeći vikend u Zagrebu.