15

Zrinjski slavio protiv Rudara i zauzeo lidersku poziciju

(Foto: Željko Miličević/Klix.ba)
U 22. kolu BHT Premijer lige Zrinjski je u Mostaru rezultatom 2:1 slavio protiv Rudara iz Prijedora i zauzeo prvo mjesto na tabeli.

Zrinjski je u ovaj meč ušao sa dva remija u posljednje tri ligaške utakmice, a ni danas remi nije bio daleko iako se očekivala lagana pobjeda domaćina. Rudar je u Mostar stigao sa dva vezana remija (Sarajevo i Travnik) i ponovo bio je neugodan protivnik.

Domaći tim je poveo golom Filipa Arežine u 27. minuti, ali su gosti fantastičnim golom Vedrana Kantara u 40. minuti stigli do izjednačenja.

Tim Vinka Marinovića krenuo je po tri boda u drugom poluvremenu i nakon stative koju je pogodio Mešanović u 74. minuti, Zrinjski je do pobjede stigao autogolom Pekije dvije minute kasnije.

Zrinjski: Vasilj, Blaić, Graovac, Katanec, Stojkić, Petrak, Tomić, Arežina, Todorović, Filipović, Mešanović

Rudar Prijedor: Kozić, Šodić, Pekija, Jovičić, Erić, Milutinović Kantar, Marić, Jakupović, Antonić, Kunić