0

FOTO / Zrinjski slavio protiv Olimpica, Željezničar remizirao u Zenici

Sarajevo-x.com
U utakmici 24. kola nogometne Premijer lige BiH Zrinjski je slavio nad ekipom Olimpica rezultatom 1:0.
Na svom terenu u Mostaru nogometaši Zrinjskog savladali su goste iz Sarajeva rezultatom 1:0. Domaći su slavili golom Stjepanovića u 58. minuti igre.

Imali su i nogometaši Olimpica nekoliko dobrih prilika, međutim nisu uspjeli realizrati akcije. Do kraja utakmice rezultat je ostao nepromijenjen.

Zrinjski je došao do desete pobjede kojom se učvrstio na sredini tabele sa 32 boda, dok je Olimpic na sedom mjestu s pet bodova više.

Nogometaši Željezničara i Čelika odigrali su neriješeno u Zenici.

Željo je poveo u 15. minuti golom Stančeskog i prednost je čuvao sve do 77. minute kada Adilović pogađa za 1:1.

Spomenimo da su nogometaši Čelika imali više prilika , međutim do kraja utakmice mreža "plavih" je ostala netaknuta.

Ovo je bio drugi susret između Čelika i Željezničara u posljednja tri dana. Željezničar je u četvrtak, u prvom meču finala Kupa BiH na "Grbavici" slavio pobjedu 1:0. Današnjim remijem u Zenici približio se vodećem Borcu na šest bodova zaostatka.

Rezultati 24. kola nogometne Premijer lige BiH:

Budućnost - Rudar 1:3 Sloboda - Borac 1:0 Sarajevo - Zvijezda 2:1 Velež - Leotar 0:2 Slavija - Travnik 1:1

Drina - Široki Brijeg 0:2 Zrinjski - Olimpic 1:0 Čelik - Željezničar 1:1

1. Borac 24 15 6 3 29:11 51
  2. Željezničar 24 14 3 7 41:19 45
  3. Sarajevo 24 12 5 7 37:24 41
  4. Široki Brijeg 24 13 1 10 47:38 40
  5. Rudar 24 10 8 6 31:29 38
  1. Sloboda 24 11 4 9 22:23 37
  2. Olimpic 24 11 4 9 23:25 37