2. pretkolo
310

Zrinjski se remijem u Mariboru oprostio od kvalifikacija za Ligu prvaka

(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
Nogometaši Zrinjskog su se remijem u Mariboru (1:1) ukupnim rezultatom 2:3 oprostili od kvalifikacija za Ligu prvaka.

Prvak Bosne i Hercegovine je sjajno otvorio utakmicu. Već u 7. minuti Mostarci su došli u vodstvo rezultatom 1:0.

Bilbija je sjajno proigrao Jovića, ovaj je izašao jedan na jedan na Handanovića koji brani njegov udarac, ali na odbijenu loptu natrčava Todorović i posprema je u gol.

Zrinjski je nastavio sa napadima, a u 21. minuti Stojkić je iskosa sa oko 15 metara šutirao iz voleja, ali je lopta pogodila samo vanjski dio mreže.

Maribor je iz prve poluprilike stigao do pogotka. Viler je želio ubaciti sa lijeve strane, lopta mu je prešla preko noge i prevarila Pirića koji je krenuo izaći na centarušut, te je lopta završila u mreži za 1:1.

Posljednju priliku u prvom poluvremenu imao je Filipović koji je nakon kornera šutirao glavom preko gola.

U drugom poluvremenu nije bilo previše uzbuđenja. Zrinjski je zaprijetio u 72. i 73. minuti preko Ćavara i Todorovića, ali se Handanovićeva mreža nije zatresla.

Najbolju priliku za Maribor u 78. minuti propustio je Tavares koji je izašao sam na Pirića, ali je oklijevao i šutirao pored gola.