120

Zrinjski s igračem manje savladao Plave

U okviru 6. kola BHT Premijer lige Zrinjski je slavio protiv Željezničara golom razlike (2:1). Strijelci su bili Bekić i Svraka.

Domaćin Zrinjski poveo je već u 6. minuti golom Bekića. Postigao ga je šutirajući iskosa s desne strane.

Prvo poluvrijeme obilježilo je smjenjivanje oba tima u napadima.

U 26. minuti Svraka je pokušao izjednačiti rezultat, ali to mu polazi za rukom tek u 32. minuti. Na pauzu se otišlo s 1:1.

U drugom poluvremenu Zrinjski je pokušavao napraviti pritisak na Plave. Urodilo je to plodom u 60. minuti kada je Simeunović prošao kroz odbranu gostujućeg tima i uspio postići pogodak za 2:1. No 10 minuta nakon toga (70. minuta) dobija crveni karton i odlazi s terena. Zrinjski ostaje s igračem manje.

To ih nije spriječilo da postignu još jedan pogodak koji je ipak poništen. Aničić je napravio prekršaj u 76. minuti pa postigao pogodak.

Do kraja susreta nije bilo nikakvih promjena te je Zrinjski slavio rezultatom 2:1.