Vodstvo domaćina
0

Zrinjski gubi protiv Sheriffa u Ligi prvaka, veznjak Savić nespretno poslao loptu u svoju mrežu

K. H.
Ekipa Zrinjskog nesretno je primila gol u uzvratnom meču 1. pretkola Lige prvaka protiv moldavskog Sheriffa, a loptu je u svoju mrežu u 22. minuti poslao veznjak Igor Savić.

Prvi meč u Mostaru završen je bez pogodaka pa je jasno da će putnik u 2. pretkolo biti odlučen u današnjem susretu, a nakon što se na početku susreta igralo oprezno s obje strane, u 22. minuti Zrinjski je na zaista nesretan način primio gol.

Nakon ubačaja iz kornera lopta je došla do Savića, a on u borbi s jednim domaćim igračem loše izbija loptu glavom i umjesto u polje, poslao je u nebranjeni dio mreže svog golmana i tako donio slavlje domaćim navijačima.

Odmah je Zrinjski imao šansu da se vrati u meč i dođe do poravnanja, ali je Bilbija loše realizovao situaciju jedan na jedan s golmanom. S rezultatom 1:0 se otišlo na odmor.

Podsjećamo, kako u Ligi prvaka više ne važi pravilo gola u gostima, Zrinjski za produžetke mora postići minimalno jedan gol kako bi se vratio u utakmicu.