Premijer liga
40

Zrinjski golovima sjajnog Filipovića slavio u Tuzli, Mladost poražena u Širokom Brijegu

(Foto: Darko Zabuš/Klix.ba)
Nogometaši Zrinjskog pobijedili su na Tušnju u okviru 5. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipu Slobode rezultatom 2:0.

Mostarci su u vodstvo stigli u 27. minuti golčinom Filipovića iz slobodnjaka s 20 metara od gola Tuzlaka.

Sjajni Filipović bio je strijelac i drugog gola za Zrinjski, koji je tako došao do četvrte pobjede u sezoni i bodovno se poravnao na liderskoj poziciji sa Željezničarom.

Široki Brijeg je nakon preokreta na Pecari slavio protiv Mladosti iz Doboja kod Kaknja.

Hladan tuš za domaće navijače dogodio se nakon pola sata igre kada je iz gužve pogodio Regoje.

Ipak, domaći su prije samog odlaska na odmor uspjeli poravnati rezultat preko Jurića.

Nisu se Širokobriježani tu zaustavili, nastavili su s napadima i u drugom poluvremenu, a nagrada je stigla pola sata prije kraja meča kada Ćorić pogađa mrežu Mladosti za 2:1.

Pitanje pobjednika ovog susreta je riješeno u posljednjoj minuti kada je postavljeno konačnih 3:1.

Vrijedi istaći da su gosti utakmicu okončali s deset igrača jer je crveni karton u 86. minuti zaradio strijelac prvog gola Regoje.

Iako je u Banjoj Luci viđen otvoren meč, Borac je savladao Vitez minimalnim rezultatom 1:0.

Strijelac odlučujućeg gola bio je Galešić s bijele tačke još u četvrtoj minuti utakmice.