4

Zenit ponovo poražen: Gaitan i Talisca odveli Benficu u četvrtfinale Lige prvaka

Benfica je pobjedom u gostima protiv Zenita iz Petersburga (2:1) izborila četvrtfinale Lige prvaka pošto je prvi meč u Portugalu također pripao Orlovima (1:0).

U Rusiji su mreže mirovale sve do 69. minute kada je Hulk pogodio na asistenciju Zhirkova što je bio četvrti gol Brazilca u ovoj sezoni Lige prvaka. Ovaj rezultat nagovještavao je produžetke.

Međutim, gosti su uspjeli u 85. minuti golom Gaitana doći na prag četvrtfinala pošto je Zenitu u tom momentu odgovarala samo pobjeda od dva ili više golova razlike. Prolaz dalje za Benficu potvrdio je Talisca u 96. minuti za konačnih 2:1.

Benfica se tako pridružila Real Madridu i Wolfsburgu koji su ranije obezbijedili plasman među osam najboljih timova Evrope.