Platit će 50.000 eura
0

Zenit izbjegao kaznu praznog stadiona u Ligi prvaka

Evropska nogometna federacija (UEFA) kaznila je ruskog prvaka Zenita s 50.000 eura zbog nekoliko disciplinskih prekršaja na utakmicama Lige prvaka u Sankt Peterburgu.

Prvenstveno se radi o utakmici protiv ciparskog APOEL-a (0-0), u kojoj je njemački sudija Felix Bryce dva puta prekidao utakmicu, zbog dima koji se nadvio na teren, nakon što su domaći navijači palili baklje. U prvom poluvremenu je prekid trajao tri minute, a u drugom čak sedam.

UEFA je novčanu kaznu izrekla i zbog ulaska domaćih navijača u teren, kao i neprimjerenih transparenata, u toj utakmici, ali i u onoj protiv Šahtara (1-0).

Ipak, Zenit, koji je po prvi puta u historiji izborio nokaut-fazu Lige prvaka, izbjegao je kaznu praznih tribina na svom stadionu Petrovski.