Premijer liga BiH, 4. kolo
0

Željo poražen u Tuzli, Olimpik slavio u Zvorniku

Sarajevo-x.com
Nogometaši Željezničara poraženi su u 4. kolu Premijer lige BiH na gostovanju kod tuzlanske Slobode. U preostale tri utakmice ovog kola koje su dosad završene domaćini Leotar i Velež upisali su tri boda protiv Travnika, odnosno prijedorskog Rudara, dok je Olimpik slavio na gostovanju kod zvorničke Drine, rezultatom 1:3.

Željo je nakon Travnika zabilježio i drugi gostujući poraz, ovog puta protiv tuzlanske Slobode, za koju je vodeći gol postigao u 60. minuti Jusuf Dajić. Konačan rezultat, 2:0, postavio je Gavarić u posljednjim trenucima susreta. Utakmicu u Tuzli pratilo je oko 4.000 navijača.

Sav posao protiv Travnika Leotar je na stadionu Police završio u 26. minuti, kad je konačan rezultat te utakmice postavio Stojanović, 1:0.

Velež je bez problema savladao prijedorski Rudar koji je prije ovog kola držao čelnu poziciju na tabeli. "Rođeni" su slavili s 3:0, a golove su postigli Okić, Duraković i Ćemalović.

Čulov je donio prednost Olimpiku protiv Drine već u 3. minuti. Zvorničani su uspjeli poravnati osam minuta kasnije golom Obradovića. Ipak, Olimpik je golovima Suljevića i Rodriga u 80. i 85 minuti odnio cijeli plijen s ovog gostovanja, s konačnih 1:3.