Željo lako s Olimpicom

Sarajevo-x.com
(Foto: Feđa Krvavac/Sarajevo-x.com)
Nogometaši Željezničara na svom terenu nisu imali većih problema protiv gradskog rivala Olimpica u prvom kolu nastavka Premijer lige BiH.

"Plavi" su bolje otvaranje utakmice iskoristili već u 16. minuti kad je Zeba s penala zatresao mrežu Olimpica. Nije Željo stao na tome, nastavili su napadati i bili su znatno bolja ekipa u prvom dijelu.

Ipak, Raščić je u 30. minuti propustio realizovati priliku za poravnjanje rezultata. Njegov šut glavom otišao je preko gola.

Kad već nije Raščić, jeste Višća, pa je već u 33. minuti na semaforu bilo ispisano Željezničar - Olimpic 2-0. To je bio i rezultat prvih 45 minuta.

U nastavku je Željo nastavio u sličnom ritmu, da bi konačnih 3-0 postavio Bešlija u 57. minuti, šutem s 20-ak metara.

Rezultati susreta 16. kola nogometne Premijer lige BiH:

Čelik - Sarajevo 2:1 Velež - Zrinjski 1:0 Leotar - Rudar 0:0 Travnik - Zvijezda 2:2 Željezničar - Olimpic 3:0 Susreti Drina - Budućnost i Sloboda - Slavija nisu odigrani zbog neuslovnog terena.

U nedjelju igraju Široki Brijeg - Borac (15.00).

1. Borac 15 10 3 2 21:8 33
  2. Željezničar 16 10 1 5 31:14 31
  3. Sarajevo 16 8 4 4 22:13 28
  4. Široki Brijeg 15 8 1 6 31:23 25
  5. Travnik 16 7 2 7 26:22 23
  6. Čelik 16 6 4 6 17:15 22
  7. Slavija 15 7 1 7 22:23 22
  1. Rudar 16 5 7 4 17:18 22