5.10.2018. u 19:47
264
61
264
Nogometaši Željezničara su konačno prekinuli crni niz. Nakon četiri utakmice bez pobjede, na Grbavici je pao Čelik.
TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA
U 13. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine Željezničar je slavio rezultatom 3:2 nakon velike borbe i veoma uzbudljive utakmice.

Željo je poveo u 26. minuti. Zajmović je ubacio sa desne strane, a Zec glavom matira Ružića za 1:0. Radost domaćih igrača nije dugo trajala, te se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 1:1.

Jamak je u 41. minuti šutirao iskosa sa lijeve strane iz slobodnog udarca, golman Fejzić koji je branio umjesto Kjosevskog je katastrofalno reagovao i lopta je završila u njegovoj mreži.

Nakon još jedne katastrofalne reakcije odbrane Plavih Čelik je stigao do vodstva u 67. minuti. Nakon kornera kojeg je izveo Jamak Vrhovac je ostao sam na petercu i šutirao glavom a Šehić, koji je u igru ušao samo sedam minuta ranije, je rukom zaustavio loptu na gol-liniji i arbitar Vladimir Bjelica je pokazao na penal i dodijelio direktan crveni karton mladom igraču Želje.

Penal je izveo Okić, Fejzić je odbranio, ali se lopta vratila napadaču Čelika koji je posprema pod prečku za vodstvo gostiju rezultatom 2:1.

Četiri minute kasnije Željo je poravnao rezultat. Korner je izveo Čurjurić, a Rodin glavom pogađa za 2:2.

Pobjedu Plavima donio je novi kapiten Krpić u 82. minuti susreta. Stevanović je poslao dugu loptu skoro sa centra, Ružić je napustio svoj gol i promašio loptu, a Krpiću nije bilo teško poslati loptu u praznu mrežu za konačnih 3:2.