0

Željezničar savladao Drinu 2:0, Borac pobijedio Zrinjski

Sarajevo-x.com
U utakmici igranoj u okviru sedmog kola Premijer lige BiH Željezničar je savladao ekipu Drine iz Zvornika rezultatom 2:0.

Nogometaši Željezničara još na samom početku duela na Grbavici krenuli su borbeno. Nakon niza sjajnih, ali nedovoljno preciznih šuteva, u 22. minuti dolaze do prvog pogotka. Strijelac je bio Savić.

Već početkom drugog poluvremena, tačnije u 47. minuti, "plavi" su "zapečatili" svoju pobjedu. Zeba je šutirao sa dvadesetak metara, lopta se odbila od igrača Drine i završila u mreži Maksimovića.

I u 65. minuti utakmice navijači Željezničara su slavili. Gol je postigao Kerla, no pogodak je poništen zbog prekršaja nad golmanom Drine.

Imali su i gosti niz sjajnih prilika, ali Ibrahim Šehić je bio siguran.

Borac je danas slavio u Banjoj Luci nad ekipom Zrinjskog. Stevo Nikolić donio je slavlje domaćim navijačima u 55. minuti igre, a da su Banjalučani bili bolji pokazao je Bojan Puzigaća u 82. minuti postigavši pogodak za konačnih 2:0

Petom pobjedom u sezoni Borac se učvrstio na liderskoj poziciji na tabeli s tri boda prednosti nad prvim pratiocima.

U nedjelju igraju: Olimpik - Slavija i Travnik - Velež.