Revanš finala
149

Željezničar na korak do trofeja Kupa BiH, Zajmović postigao atraktivan pogodak

Nogometaši Željezničara na korak su do osvajanja šestog trofeja Kupa Bosne i Hercegovine budući da nakon prvog poluvremana revanša finala imaju ukupnu prednost od velikih 4:0 protiv Krupe.

Plavi su prije sedam dana na Grbavici savladali Krupu rezultatom 2:0, a i na poluvremenu revanša imaju prednost od 2:0.

Ekipa iz Sarajeva je u vodstvo stigla u 34. minuti kada je Ubiparip postigao gol na asistenciju Ramović.

U finišu prvog poluvremena bilo je riješeno pitanje osvajača Kupa, jer je Zajmović majstorski petom krunisao sjajnu akciju Plavih i udvostručio prednost.

Treba istaći da je na početku današnjeg meča Krupa imala fantastičnu šansu da povede.

Milanović je u 12. minuti sjajno uposlio Šamaru, koji je bio u srcu šesnaesterca, ali je s desetak metara poslao loptu visoko preko gola Kjosevskog.

Desetak minuta kasnije dogodila se sumnjiva situacija u kaznenom prostoru gostiju, kada je Milanović pao nakon duela s Graovcem.

Sudija Irfan Peljto odlučio je da mu pokaže žuti karton zbog simuliranja. Potom je nastala gužva na terenu kada su igrači Krupe okružili Peljtu i tražili penal za svoj tim.